10 Geriausių Leonardo Da Vinčio idėjų

šeštadienis, birželio 19, 2010

Geriausios Leonardo Da Vinčio idėjos
Leonardas Da Vinčis buvo ir vis dar yra žinomas kaip vienas geriausių Renesanso išradėjų ir mąstytojų, tačiau jis buvo ir puikus architektas, muzikantas, mokslininkas ir matematikas. Jis padėjo padaryti revoliuciją mokslo srityje. O kartais jis tiesiog fantazavo ir kūrė neįtikėtinas idėjas, mastė kitaip nei daugelis.






Veidrodinis raštas
Ar tai buvo būdas užkirsti kelią Renesanso plagiatoriams, ar tik bandymas sumažinti netvarką rašant dešine ranka ilgai džiūstančiu rašalu? Kad ir kokie buvo jo motyvai, Da Vinčis tikrai mėgo rašyti veidrodiniu būdu: dauguma jo užrašų yra užrašyti atvirkščiai.


Nardymo įranga
Da Vinčio susižavėjimas jūra davė pradžią daugybei idėjų apie povandeninių tyrinėjimo būdus. Jo nardymo kostiumas buvo padaryta iš odos, prijungtos prie nendrinės įrangos, ir varpelio, plūduriuojančio paviršiuje. Įrodymas, kad autorius buvo ir praktiškas: kostiume buvo įrengtas maišelis, į kurį naras galėtų šlapintis.


Kilnojamasis tiltas
Visuomet buvęs greito keliavimo būdo mėgėjas, Da Vinčis manė, jog jo kilnojamasis tiltas būtų geriausiai išnaudojamas karo metu. Lengvos, tačiau tvirtos medžiagos, puiki virvių bei skridinių sistema, leistų armijai greitai ir beveik be pastangų perkelti tiltą iš vienos vietos į kitą.


Sparnuotas sklandytuvas
Da Vinčio vaizduotėje knibždėte knibždėjo skraidančių mašinų idėjos, taip pat ir keli sparnuotų sklandytuvų tipai. Šis bestogis modelis turėjo sėdynes ir reikalingą įrangą pilotui, tačiau jokių saugos priemonių.


Trivamzdė patranka
Nors Da Vinčiui ir nepatiko konfliktai, tai nesustabdė jo nuo naujų, veiksmingesnių patrankų idėjų kūrimo, kaip štai ši. Jo trivamzdė patranka būtų buvusi mirtinas ginklas kovos lauke, greita ir lengva, su daugybe šaunamosios galios.


Aerialio gražtas

Šiuolaikiniai mokslininkai sutaria, kad šis aparatas greičiausiai niekuomet nepakiltų nuo žemės, bet Da Vinčio „sraigtasparnio“ idėja vis dar tebėra viena iš jo garsiausiųjų. Gudri konstrukcija turėjo būti valdoma keturių žmonių komandos ir galėjo būti įkvėpta žaislo („vėjo malūno“), populiaraus Leonardo laikotarpiu.


Idealus miestas
Gyvendamas maro užkrėstame Milane, Da Vinčis svajojo apie labiau produktyvų miestą, kurį jis galėtų vadinti namais. Jo architektūriniai maketai yra labai detalūs ir netgi apima arklides su oro ventiliacija. Dabartinių Milano gyventojų sumišimui, Da Vinčis nepaliko vietos futbolo stadionui.


Savaeigis automobilis
Ne Ferrari, tačiau Da Vinčio projektuota savaeigė transporto priemonė buvo revoliucioninga tuo laikotarpiu. Jo medinis „automobilis“ judėjo spyruoklių ir krumpliaračių pagalba. 2004 metais mokslininkai iš vieno Florencijos muziejaus sukonstravo jo kopiją ir ji veikė lygiai kaip Da Vinčis planavo.


Geologinis laikas
Kai dauguma jo bendraminčių moliuskų fosilijas ant kalnų viršūnių aiškino kaip „Didžiojo Potvynio“ palikimą, Da Vinčis teigė kitaip. Jis (teisingai) manė, kad kalnai turėjo kažkada būti vandenyno dugne, ir tik po daugybės metų iškilti aukštyn.


Vitruvijaus Žmogus
Da Vinčis sumodeliavo tobuląją žmogaus formą pagal senovės Romos architekto, Vitruvijaus, išdėstytas proporcijas. Piktai atrodantis Da Vinčio nupieštas žmogus turėtų ko šypsotis – dabar jis laikomas viena iš labiausiai atpažįstamų figūrų Žemėje.
(www.tiktok.lt)

www.aroundglobe.net

0 Komentarai

Rašyti komentarą